Szkoły Kitesurfingu Chałupy zapraszają na lekcje sportów wodnych!

Czy warto udać się na nauki do Szkoły Kitesurfingu Chałupy?
Odpowiedź jest jedna – warto. Szkoły Kitesurfingu Chałupy nauczą się wszystkiego od postaw. Także nazewnictwa wszystkich niezbędnych elementów ubioru i sprzętu, który niezbędny będzie do pływania. Deska windsurfingowa jest bardzo podobna do deski surfingowej, a jej rozmiar zmienia się od 2 do 2,5 metra w zależności od warunków na terenie surfowania i poziomu umiejętności windsurfera, jak wspomniano wcześniej. Deski mogą być wykonane z żywicy epoksydowej, włókna szklanego, spienionej pianki polistyrenowej, PCV lub Carbon Sandwich w taki sposób, aby ich wierzchnia część była twarda, a spód śliski. Na dole planszy znajduje się jedna lub więcej płetw. Na środku deski surfingowej znajduje się miecz podobny do sztyletu.

Płetwy, sztylety i miecz pomagają kontrolować dryfowanie i utrzymać stabilność deski surfingowej podczas windsurfingu na wodzie. Na górze znajdują się paski na stopy, które pomagają windsurferowi trzymać się deski. Zestaw może swobodnie obracać się na desce i składa się z żagla, masztu i bomu. Bom to część, na której trzymasz zestaw, a maszt służy do wsparcia. Do naciągania żagla jest linka, która jest połączona z bomem. W pełnej pozycji surfingowej trapez windsurfingowy pomaga połączyć zestaw z surferem. Trapez jest również używany w kitesurfingu.

Obszary, na których istnieją Szkoły Kitesurfingu Chałupy i uprawia się windsurfing, charakteryzują się dużą ilością wiatru i fal. Aby zapobiec dyskomfortowi i urazom, odzież windsurfingowa została zaprojektowana tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Każda z Szkoły Kitesurfingu w Chałupach i na Helu dla bezpieczeństwa zaleca używanie kasku, płaszczy i butów ratowniczych. Pianka i okulary przeciwsłoneczne ułatwią windsurfing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − 12 =