Czym jest fracht morski z Indii, Chin, krajów Ameryki Południowej?

Czym jest transport morski z Indii, Chin? Fracht Morski z Indii to metoda przewozu dużych ilości towarów przy pomocy statków transportowych. Towary są pakowane do kontenerów, a następnie ładowane na statek. Typowy statek towarowy może przewozić około 18 000 kontenerów, co oznacza, że ​​fracht morski z Indii jest opłacalnym sposobem transportu dużych ilości na duże odległości.

Transport morski można transportować na wiele sposobów. FCL lub ładunek pełnokontenerowy, który kupujesz jeden lub więcej pełnych kontenerów do wysłania na statku. LCL lub ładunek mniejszy niż kontener, w którym Twoje produkty mają wspólny kontener, ponieważ możesz nie mieć pełnej wartości kontenera. Gdy dotrą na miejsce, zawartość kontenera zostanie ponownie podzielona. RORO lub Roll on roll off, gdzie produkty nie opuszczają pojazdu, w którym są, aby przejść na statek towarowy. Pojazd po prostu wjeżdża na statek, a następnie odjeżdża drugim końcem. Sucha wysyłka masowa, stosowana w przypadku niektórych określonych przedmiotów, które są deponowane w ładowni statku zamiast podróżować w kontenerze do Indii.

Jak to działa? Transport, fracht morski to tylko jeden trybik w maszynie, który tworzy sieć łańcucha dostaw. Niektóre firmy decydują się na korzystanie z konkretnego 3PL, aby ich towary były wysyłane bezpiecznie i legalnie. Jak wspomniano w naszych 5 najważniejszych zaletach 3PL, jedną z głównych korzyści tych dostawców jest to, że znają już wszystkie wymagania i nie będziesz musiał kontaktować się z firmą spedycyjną dla każdego przedmiotu. Kiedy już nawiążesz współpracę z firmą spedycyjną organizującą fracht morski z Indii, odbierze ona towar od Twojego dostawcy i przewiezie go przez port w jednej z wcześniej wymienionych form. Warto zauważyć, że czas dostawy powinien uwzględniać opóźnienie w ruchu przez port z każdej strony, ponieważ muszą przejść przez odprawę celną.

Nadal możesz nie mieć wystarczającej liczby produktów, w takim przypadku bardziej opłacalne może być wysyłanie produktów za pośrednictwem frachtu lotniczego lub kuriera. Oba są wykorzystywane do wysyłania mniejszych ilości produktów, są droższe, ponieważ same pojazdy są mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × two =