Mleko krowie, mleko modyfikowane gdzie kupić najlepsze?

Mleko krowie jest łatwym systemem dostarczania wapnia, białka, tłuszczu i, po wzbogaceniu, witaminy D, ale może nie być dla Twojego dziecka (lub Ciebie). Jeśli tak nie jest, szczególnie ważne będzie, aby Twoje dziecko spożywało pożywne pokarmy bogate w te składniki odżywcze, w szczególności ryby (szczególnie sardynki z kością i łososiem), chude mięso, jajka, rośliny strączkowe (fasola), ciemnozielone liście warzywa oraz, jeśli tolerowane i dopuszczalne, jogurt, twarożek i ser. Wybierając alternatywy dla mleka, wybieraj odmiany niesłodzone, takie jak mleko modyfikowane gdzie kupić.

Cukier jest często dodawany do mleka sojowego, ryżowego, konopnego i migdałowego. Chociaż zwiększa spożycie kalorii (na lepsze lub na gorsze), nie zapewnia żadnych korzyści odżywczych, a zwiększona ekspozycja na cukier może wpływać na skłonność dziecka do słodyczy. Ponieważ preferencje smakowe rozwijają się w tym czasie (a żadne dziecko nie potrzebuje pomocy w lubowaniu słodyczy!), najlepiej jest ograniczyć dodawanie cukru, gdy tylko jest to możliwe. Uważaj na „oryginalne” smaki, ponieważ często dodaje się do nich cukier; zamiast tego szukaj konkretnie oświadczeń „Niesłodzonych”.

Ministerstwo Zdrowia zaleca przejście dzieci na mleko modyfikowane gdzie kupić i mleko krowie po ukończeniu pierwszego roku życia. Pielęgniarki zdrowia publicznego w HSE, które monitorują rozwój dzieci od urodzenia, doradzają rodzicom, aby zrezygnowali z formuły po upływie 12 miesięcy. Nie ma problemu z mlekiem kontynuacyjnym przeznaczonym dla niemowląt w wieku od 6 do 12 miesięcy, kiedy jest to konieczne dla niemowląt, które nie są karmione piersią; problem tkwi w „mlekach dla małych dzieci” dla dzieci powyżej roku, kiedy to Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby były gotowe na mleko krowie lub na mleko modyfikowane gdzie kupić. Rzeczniczka trzech najpopularniejszych marek mleka modyfikowanego  powiedziała, że mleko dorastające i mleko dla niemowląt mają na celu „uzupełnienie” zbilansowanej diety dla dzieci w wieku do trzech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + nine =