Czy warto inwestować w blaty Corian?

Kupując nową kuchnię, musisz podjąć wiele decyzji projektowych, ale nigdy nie lekceważ znaczenia wyboru blatu Corian. Siedząc na płaszczyźnie poziomej, wizualnie wyróżnia pomieszczenie, a także ma istotne znaczenie dla funkcjonalności Twojej kuchni. Obecnie istnieje szeroki wachlarz opcji, od twardego drewna, przez laminaty, po kompozyty i granit. Aby zmniejszyć liczbę opcji, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

– Twój budżet na blaty Corian: To może skutecznie podjąć decyzję za Ciebie. Blaty robocze są dostępne w różnych przedziałach cenowych, od tańszych laminatów po drogie kamienie i kompozyty. To, ile musisz wydać, prawdopodobnie sprawi, że będziesz miał kilka kategorii materiałów do zabawy. Oferujemy opcje dla większości budżetów, więc porozmawiaj z nami o tym, co można kupić za Twoje pieniądze.

– Układ Twojej kuchni: Twój układ kuchni może określić, jakie opcje są dla Ciebie dostępne. Jeśli masz proste przebiegi, odpowiedni będzie prawie każdy rodzaj blatu, ale jeśli masz dużo narożników itp., Wówczas dobrym rozwiązaniem będą materiały bez szwu, takie jak kompozyty.

– Dodatkowe koszty: Uwzględnij dodatkowe koszty, jakie poniesiesz za blaty Corian. Dopasowanie blatu do różnych elementów kuchni (płyta grzejna, zlew itp.) Spowoduje dodatkowe koszty, a cięcie i kształtowanie niektórych materiałów będzie prostsze niż innych. Pomyśl także o kosztach utrzymania każdego rodzaju blatu – niektóre będą droższe w utrzymaniu w dobrym stanie po godzinach.

Twój budżet i układ kuchni mogły zawęzić opcje, ale są szanse, że nadal masz kilka dostępnych opcji na blaty Corian. Najważniejsza decyzja sprowadza się teraz do materiału, a wybór będzie zależał od tego, jak bardzo cenisz estetykę i funkcjonalność.

Zobacz niektóre opcje poniżej: Blaty kompozytowe Corian – wykonane z około 90% naturalnych kryształów kwarcu zmieszanych z niewielką zawartością spoiw – często nazywanych kamieniem modyfikowanym. Bardzo mocny, nieporowaty, spójny skład (co oznacza brak zmian żyłkowania i cieniowania koloru), odporny na zadrapania, uszkodzenia cieplne i uderzenia, można go formować w kształty bez łączenia (idealne do bezszwowych blatów roboczych) i wymaga niewielkiej konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − three =