Jak wybrać rynny Puck?

Jak wybrać rynny Puck? Jak wspomnieliśmy wcześniej, czy wybierasz rynny bez szwu czy segmentowe? Segmentowe rynny Puck nie są montowane przez profesjonalnego wykonawcę rynien i stwarzają większe ryzyko przecieków ze względu na większą liczbę połączeń, co może również utrudniać przepływ wody, ponieważ liście i inne zanieczyszczenia mają tendencję do blokowania się w tych połączeniach. Co więcej, często nie wyglądają tak estetycznie jak jednolity profil.

Czy materiał rynny Puck ma znaczenie? Aluminium jest najlepszym materiałem na rynny deszczowe do standardowej pracy. Istnieją jednak inne opcje, jeśli wolisz coś innego lub wysokiej klasy system rynnowy, taki jak miedź lub cynk. Miernik materiału rynny jest w zasadzie tym, czego używamy do pomiaru jego jakości i składa się z liczb, które wskazują grubość kawałka metalu. Standardowe rynny aluminiowe mają 0,027 cala, ale rynna do dużych obciążeń lub profesjonalnego aluminium ma 0,032 cala. W przypadku systemów rynnowych cynkowych i miedzianych mierzymy wagę wyrażoną w uncjach na stopę kwadratową. Miedź i rynny mogą mieć 16 uncji, 18 uncji. lub 20 uncji, czyli 20 uncji. profesjonalny, wytrzymały manometr.

Rozmiar rynny Puck jest kluczowy, aby zapewnić, że rynna ma wystarczającą pojemność, aby poradzić sobie z wodą pochodzącą z dachu we wszystkich sekcjach. Może się to wydawać oczywiste, ale na przykład dom z metalowym dachem przez większość czasu będzie potrzebował co najmniej 6-calowej rynny, aby był w stanie poradzić sobie z całą ilością i prędkością wody. Rozmiary rynny mierzone są w calach, gdzie 4 cale, 5 cali, 6 cali lub 7 cali odnosi się do otworu rynny, do którego wpływa woda. Dolna część rynny Puck może mieć również różne wymiary w zależności od profilu na przykład, w zależności od rozmiaru tej części, możemy wyróżnić rynnę okapową, czyli rynnę 6 cali, jako wąską lub szeroką rynnę denną z Pucka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =