Drukarnia Kraków oferuje druk cyfrowy i offsetowy

Czy druk offsetowy jaki oferuje drukarnia Kraków jest lepszy od druku cyfrowego? To pytanie, które wielu zadawało już wcześniej, a odpowiedź nie jest tak jasna i prosta, jak mogłoby się wydawać. Odpowiedź brzmi oczywiście „tak i nie”. Przyjrzyjmy się różnicom między drukowaniem offsetowym a drukowaniem cyfrowym, aby zobaczyć, który jest królem, jeśli chodzi o drukowanie materiałów marketingowych. Druk offsetowy istnieje od ponad wieku, a przez dziesięciolecia był to najlepszy sposób drukowania niemal wszystkiego, co dotyczy reklamy: gazet, magazynów, broszur, reklam, pocztówek, broszur i nie tylko. Mówiąc ogólnie, druk offsetowy oferowany przez drukarnię w Krakowie polega na przenoszeniu farby drukarskiej z płyty na arkusz gumy, który następnie nawija się na papier, winyl lub inną powierzchnię. Inaczej jest w przypadku druku cyfrowego, który nie wykorzystuje płyt do przenoszenia farby na papier. Ogólnie uważa się, że druk offsetowy ma wyższą jakość; jednak druk cyfrowy poczynił postępy pod względem jakości, a dwie kopie tego samego projektu – jeden druk offsetowy, drugi druk cyfrowy – mogą wydawać się identyczne dla niewprawnego oka. Maszyny do druku offsetowego pozwalają również na drukowanie większych arkuszy i mogą drukować wiele elementów szybciej niż cyfrowe prasy drukarskie – znowu ogólnie mówiąc.

Poza tymi stosunkowo niewielkimi różnicami, rzeczywisty produkt końcowy związany z drukowaniem offsetowym w porównaniu z drukowaniem cyfrowym jest niezwykle podobny. Jak się okazuje, różnica jest bardziej zakorzeniona w cenie i budżecie jaki chcesz przeznaczyć na usługi w miejscu takim jak drukarnia Kraków, niż cokolwiek innego; i nawet te liczby zależą od Twoich potrzeb biznesowych.

Ponieważ druk offsetowy wykorzystuje płyty, każde zadanie drukowania musi zostać przekształcone w płytę, a prasa musi być indywidualnie skonfigurowana dla każdego zadania. Proces ten kosztuje i dodaje do zadania drukowania opłatę z góry, niezależnie od ilości. Ponieważ druk cyfrowy nie wykorzystuje płyt, drukarnia Kraków nie pobierana żadne opłat konfiguracyjnych, więc płacisz stałą cenę za sztukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 2 =