Sprężarki chłodnicze naprawy lepiej zlecać specjalistom!

Sprężarki chłodnicze naprawy są sercem układu chłodniczego. Sprężarka działa jak pompa, która przenosi czynnik chłodniczy przez system. Czujniki temperatury uruchamiają pracę sprężarki. Systemy chłodnicze chłodzą przedmioty poprzez powtarzające się cykle chłodnicze. Zanim przejdziemy dalej, oto kilka terminów, które powinieneś znać.

1. Sprężarka: Sprężarki chłodnicze naprawy wyposażone są w pompy, które umożliwiają przepływ czynnika chłodniczego. Sprężarka działa poprzez zwiększenie ciśnienia i temperatury odparowanego czynnika chłodniczego. Istnieją różne typy sprężarek do zastosowań chłodniczych. Sprężarki chłodnicze tłokowe, rotacyjne i odśrodkowe są najbardziej popularne wśród agregatów chłodniczych.  Sprężarki chłodnicze naprawy lepiej zlecać specjalistom!

2. Skraplacz: Skraplacz to zestaw zwiniętych rurek. W domowej lodówce kompresor znajdziesz z tyłu urządzenia. Skraplacz schładza odparowany czynnik chłodniczy, zamieniając go z powrotem w stan ciekły.

3. Parownik: Parownik jest elementem chłodzącym układu chłodniczego. Pochłania ciepło z zawartości urządzenia chłodzącego. W lodówce domowej parownik znajduje się w zamrażarce.

4. Zawór rozprężny: To urządzenie steruje przepływem ciekłego czynnika chłodniczego. Zawór rozprężny jest termostatyczny. Reaguje na ustawioną temperaturę.

Cykl chłodniczy:
Czynnik chłodniczy przepływa z wężownicy parownika przez sprężarkę. Ten przepływ podnosi ciśnienie chłodziwa. Odparowany czynnik chłodniczy przepływa następnie do skraplacza, gdzie przekształca się w ciecz. Gdy czynnik chłodniczy skrapla się do postaci cieczy, oddaje ciepło. To wyjaśnia, dlaczego skraplacz jest stosunkowo gorący po dotknięciu. Ze skraplacza czynnik chłodniczy przepływa do zaworu rozprężnego. Występuje spadek ciśnienia w zaworze rozprężnym. Z zaworu rozprężnego czynnik chłodniczy przepływa do parownika. Ciekły czynnik chłodniczy pobiera ciepło z otoczenia parownika. To ciepło odparowuje ciekły czynnik chłodniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + eight =