Poznaj przewodnik po sushi Bemowo!

Wiele rolek sushi Bemowo, które znamy z restauracji Sushi & Ramen, to zachodnie podejście do japońskiego sushi Maki. Mimo że nie są tradycyjne, to na pewno nie oznacza, że ​​nie są pyszne! Podzielimy niektóre popularne rodzaje rolek sushi, które znajdziesz w większości menu w Polsce i na Bemowie w Warszawie.

1. California Rolls wyglądają jak wywrócona rolka sushi z warstwą ryżu na zewnątrz i kawałkiem nori w środku, i zwykle obejmują awokado, imitację kraba, ogórka, a czasem tobiko (ikrę rybną).

2. Tempura Rolls, podobnie jak California Rolls, to sushi Bemowo, które mają ryż na zewnątrz wokół arkusza nori zawierającego smażone w tempurze krewetki wraz z warzywami takimi jak awokado i ogórek.

3. Pikantne bułki z tuńczykiem mają również ryż na zewnątrz, z kawałkiem nori w środku, owiniętym wokół surowego tuńczyka zmieszanego z pikantnym majonezem.

4. Smażone bułki są podobne do bułek Tempura, ponieważ używają tempury z krewetek, awokado, ogórka i mają ryż z zewnątrz posypany ziarnami sezamu. Smocze bułeczki zawierają jednak cienkie plastry awokado na wierzchu bułki, a także tobiko, a następnie są skropione pikantnym majonezem i sosem unagi.

5. Pająki są przygotowywane z głęboko smażonego kraba z miękką skorupą i zawierają nadzienia, takie jak ogórek, awokado, kiełki daikon lub sałata, ikra i pikantny majonez.

Jak wybrać restaurację sushi Bemowo? Podczas wyboru restauracji sushi możesz czuć się trochę zastraszony, ale możesz przestrzegać kilku prostych wskazówek, aby zapewnić doskonałe wrażenia z sushi na Bemowie. Zasadą jest, że jedzą posiłki w miejscach o dobrej reputacji sushi i wiedzą, że cena nie zawsze jest wskaźnikiem jakości. Kuszące sushi w stylu „Wszystko, co możesz zjeść” nie jest oznaką wysokiej jakości. Jeśli większość pozycji w menu jest gotowana, a nie surowa, może to oznaczać, że ryba jest stara lub złej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eleven + 3 =